Omuz Omuza Engelsiz İnsan Kaynakları Kimdir?

Omuz Omuza; dezavantajlı bireylere ve yeteneklerine odaklanmış, şirketlere engelli bireylerle ilgili işe yerleştirme, eğitim ve danışmanlık hizmetleri veren bir kurumdur. Ocak 2015’de kurulmuştur ve Türkiye İş Kurumu’nun denetiminde 14.02.2015 tarihli, 728 numaralı lisans sahibi Özel İstihdam Bürosu’dur. 

Önceliğimiz’ değil, ‘tek amacımız’ dezavantajlı bireyleri daha iyi tanımak, yeteneklerini keşfetmek ve bu sayede en verimli olabilecekleri iş imkanlarını bulup istihdamda yer almalarını sağlamaktır. Bu sayede sadece iş arayan aday için değil, işveren için de sıra dışı bir fayda üretmektir.

Hedefimiz sadece dezavantajlı bireylerin kanuni gerekler doğrultusunda herhangi bir işte istihdam edilmesi değil, elde edilecek sonuç değerlendirildiğinde, ‘engelli’ değil‘değerli’ adayın değerini bulduğu bir işe alım süreci yürütmek ve sonuçlandırmak, engelli istihdamının sürdürülebilir olmasını sağlamaktır.

Neler Yapıyoruz?

Dezavantajlı bireylerin en verimli şekilde istihdam edilebilmeleri için adaylara ve işverenlere en doğru seçenekleri sunuyoruz.  Engelli adaylar ve işverenlerle omuz omuza vererek bambaşka bir işe alım deneyimi sunuyoruz.

Engelli istihdamının sürdürülebilir olması için kurumlara işe alım süreçleri eğitimleri ve engelli bireylerle iletişim & farkındalık eğitimleri veriyoruz. Ayrıca engelli bireylerle ilgili kurum içinde kapsayıcılık ve farkındalık çalışmaları yapmak isteyen işverenlere danışmanlık hizmetleri veriyoruz.

Engelli adaylarımıza yönelik kariyer gelişimi ve etkili mülakat teknikleri eğitimlerini ücretsiz olarak veriyoruz.

"Omuz Omuza" Hayat Daha Kolay!

Omuz omuza vermek, eş değer kuvvetlerin güç birliği yapmasıdır. Omuz omuza verenlerden biri diğerine lütufta bulunmaz; destek olur ve elde edilen sonuçtan ortak bir fayda oluşur.

Omuz veren, tek başına kaldırabileceğinden daha fazla yük kaldırmış olur, böylelikle elde edilecek toplam başarının derecesini artar. İşte bu yüzden “Omuz Omuza Hayat Daha Kolay!” diyoruz.

Milyonlarca insan, binlerce farklı sebepten dolayı dezavantajlı durumda. Dikkat sürelerinden fiziksel yetersizliklere kadar uzmanlık gerektiren birçok sebep, engelli istihdamını, ancak özel olarak ele alındığında anlaşılabilir ve yönetilebilir bir konu haline getiriyor.

"Omuz Omuza", bu alanda eksiği kapatmak için var. Daha da önemlisi, bir konuda sahip olduğu dezavantajı başka bir alanda avantaja çevirmiş, topluma pozitif katkı verecek binlerce yeteneği kazanmak için var. 

İletişim formu

Demo Talep formu

Konu