“Omuz Omuza” Neden Var?

Engelli adayları bulmak, iş görüşmesine davet etmek, engel durumlarına göre en doğru iş ile eşleştirmek uzmanlık gerektiren bir konu. Engelli işe alımı, yasal bir zorunluluk olmasının yanında, kurumların sosyal şirket olma vizyonlarının önemli bir parçasını oluşturuyor.

İşverenler genelde sadece asgari ücretle çalıştıracağı, vasıfsız pozisyonlar için engelli personel alımı yapıyorlar veya engelli adayı aktif olarak hiç çalıştırmadan sadece ücret ödeyerek istihdam ediyorlar (ATM engellisi), bu da işverene yararlanmadığı işgücüne bedel ödemesi nedeniyle maliyet yaratıyor.

 İşte bu yüzden;

  • "Omuz Omuza", birden fazla farklı platformda engelli adaylara ulaşarak yeteneklerini keşfetmek, ücretsiz eğitimlerle kariyer gelişimlerine katkıda bulunmak için var!
  • Engelli bireylerle iletişim eğitimlerini almış uzman işe alım ekibi ile, engelli adayların iyi ve kaliteli bir işe alım deneyimi yaşamaları, kendi yeteneklerini işverene daha iyi gösterebilmeleri için var!
  • İşverenlerin işgücünden faydalanabileceği engelli personelleri istihdam etmesini sağlayarak hem engelli personel açığını kapatmaları hem de işgücü ve üretime katılım sağlamaları için var!
  • Doğru işe, doğru aday mottosu ile kurum içerisinde engelli işe alımına yönelik ön yargıların kırılması için var!
  • Engelli bireylerin şirketlerde operasyondan, idari kadrolara tüm kademelerde çalışabileceğini göstermek için var!
  • "Omuz Omuza", aday ve işveren ile omuz omuza vererek İnsan Kaynakları süreçlerini kolaylaştırmak, hayatı güzelleştirmek için var!

İletişim formu

Demo Talep formu

Konu