Hayata Ne Katıyoruz?

"Omuz Omuza": İnsan Kaynakları’ndan Fazlası… 

Doğru insana, doğru çalışana ulaşmak gitgide zorlaşıyor. Bu yüzden İnsan Kaynakları çalışanlarının sorumlulukları ve görevleri artıyor. İnsan Kaynakları departmanlarından beklentiler her geçen gün yükseliyor.

Mobilite, eğitim, iletişim gibi dezavantajı olmayan bir yeteneğe ulaşmak dahi zorlaşırken, engelli bir yeteneğe ulaşmak elbette daha güç bir hal alıyor.

Evlerinden çıkmayan, iletişim zorluklarından yılmış ancak bulundukları ortamda kendilerini geliştirmeye devam eden binlerce fiziksel dezavantajlı insan, ulaşamamanın, ulaşılamamanın sıkıntısını yaşıyor. Bulundukları yere pozitif katkı verebilecekleri halde istihdam edilemiyor.

"Omuz Omuza", bu yetenekleri keşfedip, en doğru şekilde istihdam edilebilmesi için onların kariyer gelişimlerine destek veriyor. İsabetli ve sürdürülebilir bir istihdam için doğru yeteneği, doğru kurumla eşleştirip omuz omuza vermelerini sağlıyor.

Kısacası işveren için doğru yeteneğin, dezavantajlı birey için ise ona en uygun işveren ve onun yeteneklerine en uygun işi eşleştiren, işe alım öncesi ve sonrasında hem işveren hem de adayların sürekli yanında olan, hep birlikte omuz omuza vererek sinerji yaratan bir oluşumdur.  

"Omuz Omuza"yı özel yapan ise sadece engelli adaylara odaklanıyor olması ve dezavantajlı bireylerin verimliliği üzerinde uzmanlaşıyor olmasıdır. 

"Omuz Omuza" Neden Farklı?

  • Uzmanlık gerektiren farklı iş alanlarında ihtiyaç duyduğunuz insan kaynağını nitelikli engelli yetenekler ile istihdam etmenizi sağlar.
  • Engelli işe alımında özel eğitimli ekibiyle ihtiyacınız olan en doğru ve nitelikli engelli yeteneği tespit eder.
  • Tespit edilen engelli yetenekleri detaylı bir değerlendirme raporu ile işverene sunar.
  • Ölçme ve değerlendirme sistemlerinin tasarımı ve planlaması da dahil tüm işe alım sürecini kurumlara özelleştirilmiş olarak uygular.
  • İşe alım süreçlerinde en yeni otomasyon teknolojilerini kullanarak engelli insan kaynağı veri tabanını verimli bir şekilde yönetir.
  • Engelli insan kaynağını sadece ilan portallarını kullanarak değil dezavantajlı bireylerin temas ettiği tüm kurum, kuruluş, dernek ve yapılarla iş ortaklığı yaparak güncel tutar.

İletişim formu

Demo Talep formu

Konu